Blog

PayPal Hesabında Sanal Numara Kullanmak

PayPal Hesabında Sanal Numara Kullanmak
icon 27/06/2021 14:49:25
icon ...


PayPal, hem kişisel tüketiciler hem de işletmeler için ödeme hizmetleri ve çözümleri sunmaktadır. Şirket, kişisel tüketicilerin kolaylıkla alışveriş yapmalarına, ödeme yapmalarına ve para transfer etmelerine imkan tanır. Kullanıcıların PayPal hesabı oluşturmak için bir e-posta adresine ihtiyacı vardır ve hesabın doğrulanması için bir cep telefonu numarası, bir kredi kartı veya banka kartı bilgileri gereklidir. PayPal'ın Türkiye'de hizmet vermemesinden dolayı Türk kullanıcılar, yabancı ülkelerin sanal numaralarını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.


PayPal numara türkiye

almak için kullanılabilecek olan OnayTR.com, PayPal'ın hizmet verdiği ülkelerin alan koduna sahip sanal numaralar sağlamaktadır. ( örneğin paypal amerika numarası, paypal yabancı numara )

Türkiye'den PayPal Hesabı Nasıl Oluşturulur?


- Bir PayPal hesabı oluşturmak için şirketin web sitesine VPN kullanarak giriş yapılmalıdır. Eğer VPN kullanılmazsa sistem otomatik olarak "Türkiye'de hizmet vermiyoruz" şeklinde bir uyarıda bulunacaktır.


- Kullanılan VPN, ip adresini hangi ülkeden alıyorsa PayPal kullanıcıyı o ülkenin bir vatandaşı olarak nitelendirecek. Bu noktadan sonra o ülkeye ait bir cep telefonu numarası ve göstermelik bir adres bilgisi gerekecek.


PayPal mobil onayişlemini her zaman talep etmese de şüpheli durumlar için veya algoritmadaki herhangi bir kriterden dolayı SMS onay isteyebilmektedir. Bu nedenle gerçek veya sanal bir numaraya sahip olmak gerekiyor.


- PayPal SMS onay işleminin gerçekleştirilmesi için OnayTR.com'dan uygun fiyata satın alınabilecek olan bir sanal numara kullanılabilir.


- PayPal'a girilen sanal numara hangi ülkeye aitse o ülkenin herhangi bir şehrindeki otel veya başka türlü bir konaklama hizmeti veren adres bilgisi kayıt olma sayfasında istenen alana girilebilir. PayPal adres doğrulaması yapmadığı için adres seçimi konusunda Google Haritalar üzerinden herhangi bir adres seçilebilir.


- Kayıt işleminin ilk aşaması tamamlandıktan sonra PayPal kullanıcıdan bir banka hesabı isteyecektir. Türkiye'de resmi olarak faaliyet gösteren herhangi bir banka hesabı kullanılabilir. Önemli olan PayPal kullanıcı ismi ile banka hesabı isminin uyuşmasıdır.


- Tüm bu işlemlerden sonra artık PayPal hesabı kullanılabilir. Tüm bu aşamalarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta PayPal fake numaraya sahip olmaktır. Ayrıca VPN uygulamalarında bağlantının sağlandığı ülke ile PayPal'a belirtilen sanal numaranın alan kodu uyuşmalıdır.